Strona Dyskusja Tekst źródłowy Historia i autorzy

Gangi

Spis treści

Triada

Gang uważający się za spadkobierców chińskiej mafii. Uznawany za jeden z najsilniejszych, dba o tereny mu podległe, chroni je i i jest wyjątkowo "cywilizowany". Członkowie Triady rekrutują się z najróżniejszych grup etnicznych, niekoniecznie Azjatów, niemniej przywództwo zarezerwowane jest wyłącznie dla ludzi o chińskich korzeniach, wywodzących się z trzech rodzin stojących na czele gangu. Nie mają żadnych znaków rozpoznawczych. Zajmują się głównie zbieraniem haraczu.
Ich terenem jest centrum Tygla, czyli głównie miejsca rozrywkowe, kluby i dyskoteki.

Toxic Crew

Młodzieżowy, uliczny gang. Charakteryzuje się dużym okrucieństwem, wprowadzaniem zamętu i brakiem litości. Ich wygląd jest bardzo charakterystyczny - najchętniej ubierają czarne kurtki ze sztucznej skóry, malują siebie i ubranie jasnozieloną, fluorescencyjną farbą, a na głowie noszą wysokie irokezy. Najnowszą modą wśród nich są atrapy masek przeciwgazowych na twarzy.
Zajmują się wszystkim po trochu - handlem narkotykami, włamaniami, kradzieżami. Tereny kontrolowane przez nich zamieniają się w miejsca pospolicie unikane, bowiem Toksyczni często zabijają, napadają, czy nawet gwałcą dla czystej rozrywki. Ich tereny bardzo łatwo poznać - mają ściany wymalowane taką samą farbą, jaką mają na sobie przedstawiciele gangu.
Nic nie wiadomo o przywódcach tej bandy.
Ich główne tereny to Poziom 0, czasami pojawiają się w dolnych poziomach Tygla.

Sektor 4

Jak nazwa mówi - wywodzący się z czwartego sektora Tygla gang - jest jednym z gangów ściśle współpracujących z Triadą. Zajmują się oni głównie handlem używkami. Korzystają z terenów Triady, odpalając im procent ze sprzedaży.
Ich charakterystycznym znakiem jest niebieska arafatka owinięta wokół szyi. Graffiti o takim samym kolorze oznakowują swoje tereny.
Działania gangu są raczej podobne do Triady - jest spokojny, działa praktycznie, nie stosuje przemocy bez potrzeby, ani nie odstrasza mieszkańców Arki od siebie.
Ich szefem jest cyborg nazywany Trójoki Carter. Nie wiadomo o nim nic więcej.
Jako własne uważają niższe osiedla kwater Tygla.

Łowcy Skór

Bardzo specyficzny i nieliczny gang zajmujący się dość obrzydliwym procederem - handlem organami. Podczas gdy większość mieszkańców Arki zadowala się swoimi cybernarządami, w przypadku chorób, tak nieliczni i zazwyczaj bardzo bogaci ludzie z Atrium chcąc pozostać całkowicie organiczni, nie mając czasu, a nie troszcząc się o to wcześniej - potrzebują gotowych organów. Tym właśnie się zajmują Łowcy Skór. Szukają ofiar, porywają i wycinają narządy.
Ze względu na specyfikę działania nie posiadają żadnego terytorium, znaków rozpoznawczych, ani nie wiadomo nic o ich dowódcy.

Kosmiczni Piraci

Młodzieżowy gang, charakteryzujący się tym, że brzydzi się przemocą. Jest to o tyle zadziwiający twór, że należą do nich głównie chłopcy, których nikt by o to nie posądzał - informatycy, chudzielce i inni "spokojni i ułożeni".
Zajmują się oni oczywiście kradzieżami i włamaniami. Zarówno klasycznymi, jak i wirtualnymi. Korzystają z protekcji Triady. Są znani z "rajdów" na terytoria innych gangów.
Zazwyczaj członkowie nie afiszują się ze swoim przynależnością do bandy, ale czasami można spotkać ich graffiti - buźkę z wysuniętym jęzorem o czerwonej barwie.

Kult Czerni

Religijna banda, która pod przykrywką kultu działa niczym zwyczajny gang. Ich doktryną religijną jest "bezkresny kosmos jest jedynym bogiem i słuchając go otrzymamy zbawienie". Pod tą przykrywką handlują narkotykami (aka przedmioty zbliżające do boga), bronią (aka narzędzia do czynienia boskiej woli), morderstwami (aka niewierni) i innymi działaniami. Wszystko tłumaczą swoim bogiem.
Są jednak jednym z najbardziej otwartych i znanych gangów, ponieważ działają jako zwyczajny kult. Mają nawet stronę internetową. Ich przywódcą jest Sergio de Voll, mężczyzna w średnim wieku, z którym nawet można czasami porozmawiać przez sieć.
Ich członkowie są najróżniejsi - od prawdziwych fanatyków, od cynicznych ludzi wykorzystujących ten marny powód do przestępstw.
Oznaczają swój teren - tylne obszary Tygla - czarnym okiem.

Centrum Naukowe Ivanovica

Gang opierający się o... naukę. Ich założycielem jest Vlad Ivanovic, naukowiec-renegat z Atrium oskarżony o morderstwo innego naukowca z Centrum Naukowego.
Ivanovic rozwinął swoją organizację i stworzył coś co naprawdę przypomina centrum naukowe. Zgromadził on wielu naukowców, którzy z różnych względów woleli pracę z nim, niż z innymi. Do tego ma bandę zbirów, którzy wykonują każde polecenie szefa.
Jest to obok Triady i Toksycznych najsilniejszy gang na Arce. Zajmuje się głównie nielegalną bronią, wszczepami, nawet jest podejrzewany o klonowanie. Produkuje także jedne z najlepszych jakościowo narkotyków.
Z racji naukowej przeszłości o Vladzie Ivanovicu wiadomo wszystko - od wyglądu, przez DNA po imię matki. Nie wiadomo jednak najważniejszego - gdzie się znajduje. Jego zbiry bardzo często mają cyberwszczepy i są bardzo dobrze wyposażeni. Ich kolorem jest żółty, a symbolem klepsydra.
Ich terenami są osiedla Tygla sąsiadujące z Industrą.

Wielkość i relacje

Liczebnie największym gangiem są Toksyczni. Z różnych powodów przynależność do nich jest u młodych traktowana jako bunt, przez co wielu nastolatków do nich przystępuje. Są jednak oczywiście bardzo słabo wyposażeni, chociaż ich elita nie ma tego problemu. Są jednocześnie najbardziej znienawidzonym gangiem wśród mieszkańców Arki, jak i innych gangów. Najbardziej zajadli w tej walce są... Kosmiczni Piraci, którzy bezustannie okradają z prawdziwą pasją Zielonych.
Pod względem technologicznym przodują ludzie Ivanovica - posiadają dobrej jakości uzbrojenie, nawet tarcze energetyczne. Z tego powodu są w dobrych stosunkach z Triadą, a także z większością innych gangów. Prócz Kultu Czerni, którego jako naukowcy, nienawidzą i otwarcie ich atakują na każdym polu. Z tego powodu Kult jest raczej osamotniony, nie mogąc w żadnym z innych, znaczących gangów, znaleźć sojusznika. Jednocześnie sam rośnie w siłę i ma coraz więcej "wyznawców".
Triada posiada najbardziej ustabilizowaną pozycję w Tyglu. W dobrych stosunkach z bandą naukowców, pod sobą mając dzieciaków z Kosmicznych Piratów i Sektor 4 chronią złodziei przez Toksycznymi. Wobec Kultu pozostają neutralni, nie wtrącając się w ich walkę z Ivanovicem.