Strona Dyskusja Tekst źródłowy Historia i autorzy

Produkty

Spis treści

Tworzenie przedmiotów=

Aby postać wytworzyła przedmiot potrzebuje do tego Punktów Inspiracji. Ilość punktów wymaganych PI wygląda następująco:
Czasochłonny (duży/skomplikowany) produkt - 1500 PI
Przeciętny produkt - 1000 PI
Pomniejszy produkt - 500 PI

O zakwalifikowaniu konkretnego produktu decyduje MG. Po stworzeniu prototypu kolejne modele są tańsze:
Czasochłonny (duży/skomplikowany) produkt - 600 PI
Przeciętny produkt - 400 PI
Pomniejszy produkt - 200 PI

Przedmioty przekraczające nawet zakwalifikowanie ich jako duże mogą wymagać większej ilości PI, zaangażowania kilku inżynierów, lub robienia w kilku etapach.

Producenci

Jeżeli chcesz, by opisy Twoich produktów znalazły się na poniższej liście napisz do ID 34.

Nowe Elizjum

Karabin szturmowy NE Pionier

Karabin powstały w warsztacie Nowe Elizjum należącego do Bernharda Northorna. Został opracowany w 47 roku po wyruszeniu Arki.
Jest to typowa konstrukcja stworzona w oparciu o technologię broni elektromagnetycznej. Przeznaczony został do działań stricte bojowych, jakie stanęły w tamtym czasie przed ludzkością - ochroną wydobywców na odwiedzanych planetach.
Materiałem na jego stworzenie jest głównie stal, oraz lekkie tworzywa sztuczne wykorzystane do zmniejszenia wagi broni. Metal został wykorzystany jedynie w elementach najbardziej narażonych na zużycie. Waży około 4kg, a jego długość oscyluje w granicach 1m.
Karabin zasilany jest amunicją 7,5 x 34 mm typu Miotacz - także produkowaną przez warsztat NE. Wyrzuca pocisk z prędkością 1200m/s. Standardowy magazynek mieści 30 pocisków.
Ogniwo energetyczne karabinu znajduje się w miejscu, gdzie klasyczna broń palna posiadała kurek. Okryte jest stalową osłoną mającą chronić przed uszkodzeniem. Karabin posiada trzy szyny typu A1 - jedną do zamontowania celownika, oraz dwie pod lufą, pozwalające na zamontowanie dodatkowych elementów. Posiada prosty celownik mechaniczny.

Moduły

Dodatkowy akcelerator - możliwa do domontowania jest dłuższa "lufa" - szyny elektromagnetyczne - pozwalające na zwiększenie prędkości początkowej pocisku do 1400m/s, oraz poprawia celność broni. Mierzy on 20cm i waży 400g.

Granatnik NE Muł - podwieszany granatnik pozwalający miotać pociski kalibru 30mm. Standardowo zasilany granatem odłamkowym Grzmot. Pusty granatnik waży 900g.

Celownik holograficzny - zasilany z głównego ogniwa broni posiada przybliżenie x2. Waży 200g.

Celownik optyczny - przeznaczony do strzelania na większe dystanse posiada przybliżenie x2, x4, x8. Waży 150g.

Celownik elektroniczny NE Arsus - rozbudowany celownik posiadający mini-komputer pozwalający strzelcowi na wprowadzanie poprawek dotyczących strzału. Działa za pomocą kamery umieszczonej na froncie, oraz niewielkiego ekranu LCD z tyłu. Posiada możliwość włączenia noktowizji, termowizji, widoku przez podczerwień, dowolnego zooma do x8, oraz dalmierza. Obsługiwany przy pomocy niewielkich pokręteł potrafi - po wprowadzeniu danych - obliczyć dokładny stopień opadania pocisku. Waży 400g.

Dodatkowy uchwyt - pozwala pewniej chwycić broń pod lufą. Waży 100g.

Latarka - zwyczajna latarka z diodami LED zasilana bateriami.

Amunicja

Typ pocisku: 7,5 x 34 mm Miotacz
Rodzaj - zwykła
Amunicja elektromagnetyczna stworzona dla karabinu NE Pionier. Nie posiada chemicznych materiałów miotających, zbudowany jest z ołowiu, oraz stalowego rdzenia. Posiada miedzianą łuskę będącą przewodnikiem podczas wystrzeliwania z broni elektromagnetycznej.

Rodzaj - przeciwpancerna
Od zwykłej wersji różni się zastosowaniem droższych, lepszych materiałów - wolframu i stopu niklowego. Większy ciężar pocisku skutkuje większą siłą kinetyczną przy próbie przebicia. Posiada, tak jak zwykła wersja, miedzianą łuskę.

Typ pocisku: granat 30mm
Rodzaj - odłamkowy "Grzmot"
Standardowy nabój-granat odłamkowy do granatnika NE Muł. Waży 250g.

Pistolet automatyczny NE Magnat

Konstrukcja ta jest projektem broni cywilnej, lub zapasowej. Zasilany amunicją 10 x 15mm Kobra wykorzystuję technologię broni magnetycznej. Ogniwo elektromagnetyczne znajduje się pod lufą, przypominając rozbudowany kabłąk spustu. Składa się w większości z materiałów metalowych, podczas gdy wykończenie i mniej narażone na zużycie elementy są stworzone z polimerów. Waży 750g. Ma długość 15cm.
Pistolet posiada standardowy magazynek o pojemności 16 naboi, prędkość wylotową na poziomie 400m/s. Posiada dwie szyny A1, jedna znajdująca się pod lufą, drugą wycofaną na górze. Posiada możliwość strzelania ogniem pojedynczym, oraz serią. Posiada mechaniczne przyrządy celownicze.

Moduły

Dodatkowy akcelerator - możliwy do zamontowania na końcu lufy zwiększa siłę wylotową pocisku. Posiada 10cm i zwiększa prędkość o 200m/s. Waży 250g.

Rozkładana kolba - montowana na górnej szynie pozwala na wygodniejsze prowadzenie ognia ciągłego i używanie jako zwyczajnego pistoletu maszynowego. Waży 150g i zwiększa długość broni o maksymalnie 40cm.

Latarka - do zamontowania pod lufą.

Dodatkowy uchwyt - pozwalający na wygodniejsze i bardziej klasyczne złapanie broni pod lufą.

Amunicja

Typ pocisku: 10 x 15 mm Kobra
Rodzaj - zwykła
Zwyczajny typ amunicji złożony z ołowianego płaszcza i stalowego rdzenia, oraz miedzianej łuski.

Producenci niezależni

VA 0507 "Pac-Man"

Pierwszy prototyp strzelby automatycznej VA 0507 powstał w 22 roku, czasu Arqi, w dobrze prosperującej pracowni Marthy oraz Vincenta Valco. Wykorzystując kilka wcześniejszych projektów udało się stworzyć jedną z "masowo" produkowanych strzelb elektromagnetycznych.
Do produkcji elementów zewnętrznych, takich jak - kolba, chwyt pistoletowy i łoże - zostały wykorzystane lekkie polimery, natomiast do mechanizmów wewnętrznych w ok. 80% użyto stali. Jedną z niewątpliwych wad konstrukcyjnych jest umiejscowienie w kolbie ogniwa zasilającego, które przesuwa środek ciężkości broni w stronę strzelającego. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, iż gniazdo magazynka również znajduje się w kolbie, także przenosząc ciężar strzelby w stronę używającego.
Projekt był wielokrotnie modernizowany, a jego najnowszą, a zarazem najpopularniejszą wersję stanowi wariant "N" wprowadzony na rynek w 43 roku. Naprawiono kilka najważniejszych wad konstrukcyjnych, jak m.in. nagrzewanie się ogniwa podczas prowadzenia ognia ciągłego oraz zacięcia spustu i selektora ognia. Model "N" został wyposażony w elektroniczny wyświetlacz informujący o ilości pozostałej amunicji, który znajduje się ponad chwytem pistoletowym. Apogeum zmian stanowi możliwość wykorzystania magazynka o pojemności większej, niż standardowe 18 pocisków, na czym zależało klientom firmy. Najnowsza wersja broni może być zatem zasilana nie tylko dwurzędowym magazynkiem pudełkowym, mieszczącym wspomniane 18 pocisków, lecz również magazynkiem bębnowym podwajającym tę liczbę.
VA 0507 "Pac-Man" nie należy do broni łatwych, czy przyjemnych w użyciu i niewątpliwie jest przeznaczona dla miłośników militariów. Braki konstrukcyjne nadrabia siłą ognia, doskonale sprawdzającą się w warunkach miejskich panujących w Tyglu.

[Ciekawostka: Podczas wystrzału broń wydaje z siebie charakterystyczne "PAC", skąd wzięła się potoczna nazwa "Pac-Man".

Dane techniczne Kaliber: 20 mm
Długość: 950 mm
Masa: 4.5/6 kg (pusty/załadowany)
Prędkość początkowa pocisku: do 750 m/s
Szybkostrzelność: do 300 strz/min
Żywotność ogniwa zasilającego (ilość strzałów): 1000
Zasięg maksymalny: 300 m *
Zasięg skuteczny: 150 m*

  • dla pocisków monolitycznych.